Масляна є одним з найстаріших свят слов’янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Цей смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

Перед майбутнім постом в масляний тиждень панував достаток найрізноманітніших смаколиків, головними з яких традиційно були млинці. Саме рум’яні млинці своєю круглою формою за часів язичництва асоціювалися у людей з сонцем.

17-18лютого 2018року в гуртожитках КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР  № 2 (вул.Холодильна,8) і № 5 (М.Руденка, 106) в рамках заходів, приурочених  до 110-ї річниці створення первинної профспілкової організації  підприємства відбулося  свято  «Масляний розгуляй».

Аніматори розповіли дітлахам і дорослим про народні традиції святкування Масниці. Діти почули легенду про походження  Масниці, згадали приказки та прислів’я про неї, про солом’яну ляльку і що її спалюють, прощаваючись з зимою. Активно і дружно діти брали участь в конкурсі на кращий млинець  від родини. Різноманітні рецепти млинців були таємницею кожної господині і передавалися через покоління. У кожної господині були свої фірмові інгредієнти. І господині великої сім’ї електротранспортників показали своє справжнє  уміння.

До свята готувалися  млинці мабуть всіх сортів і різновидів: круглі овальні, прямокутні, у вигляді конвертів, кутові та трубочками, – адже млинець це символ весіннього сонця. Влаштувався  цілий  ярмарок млинців. Діти їли та смакували кожний млинець. Вони ж і були головними суддями. В той час, як підводились підсумки конкурсів, аніматори проводили традиційні ігри  та розваги Масниці, співали обрядові пісні у музичному супроводі (баян)  Хмурого Ю.П. (ветерана праці  підприємства).  Все це подарувало незабутні враження дітям та дорослим. Адже по переказу, якщо провести свято яскраво і смачно, то так пройде увесь рік.  Після цього, всі присутні вийшли на вулицю, водили хороводи з «Лялькою «Зима», співали пісні, покричали «прощавай зима, наступай весно!» і в кінці свята спалили -«Ляльку» (опудало) – символ зими, що від нас іде. Повернувшись з вулиці в дитячу кімнату, всі присутнім оголосили результати конкурсу. Було декілька номінацій, деякі з них : «Найкращий млинець», «Смачний млинець», «Добрий» та інш. Переможці отримали в подарунок  сковородки для випічки млинців, а  іншим подарували борошно для їх приготування.

Архів новин