В КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР, як і в цілому по сфері електротранспорту,  існує проблема нестачі  водіїв  трамваїв та тролейбусів. До 2018 року, у нашому регіоні, водіїв електротранспорту готувало  одне з комунальних підприємств  Дніпровської обласної ради, але у зв’язку з закінчення терміну дії акредитації підготовка за цією спеціальністю була  призупинена. Таким чином  без нових фахівців залишався не лише Дніпро, а й Запоріжжя, Кам’янське, Кропивницький і Полтава.

Для вирішення цієї проблеми на підприємстві був створений професійно-технічний  навчальний  заклад  першого атестаційного рівня. Протягом 2018 року була сформована матеріальна технічна база – учбові класи, оснащені медіа проекторами, інтерактивними  дошками, плакатами  з правил дорожнього руху, стендами електричних схем, діючими тренажерами  по управлінню трамваєм та тролейбусом, також  макетами  електричних двигунів, струмоприймачів та інших систем рухомого складу. Підготовлені власні викладачі та інструктори виробничого навчання. Навчально-виробничий центр КП «Дніпровський електротранспорт» отримав ліцензію від Міністерства освіти та науки України на впровадження освітньої діяльності за певним рівнем професійно-технічного навчання. Проведена державна   акредитація  закладу в Головному сервісному центрі МВС України щодо підготовки водіїв та отриманий відповідний сертифікат, що дозволяє проводити навчання  двох груп з максимальною кількістю –  30 учнів водіїв трамвая та 30 учнів водіїв тролейбуса.

 З початку жовтня 2019 року розпочалися перші навчання. Учбові програми складені відповідно до Державного стандарту професійної (професійно-технічної) освіти за спеціальністю водій-трамвая, водій-тролейбуса (ДСПТО). Навчальний процес триває 21 навчальний тиждень (5,5 календарних місяців), після закінчення якого учні складають теоретичні та практичні іспити в Сервісному центрі МВС України і отримують  посвідчення водія трамвая – категорії «Tm» та водія тролейбуса – категорії  «Tr». Перший випуск відбудеться на початку березня 2020 року.

«Відкриття такого центру у Дніпрі — крок до вирішення складної структурної та інфраструктурної проблеми, котра існувала в місті. Ми можемо випускати близько ста водіїв щороку. Після того, як місто закриє свою потребу, цей центр більш активно надаватиме послуги з навчання водіїв із інших обласних центрів. Я задоволений тим, що відбувається», — заявив міський голова Дніпра Борис Філатов під час візиту до навчального центру 8 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Архів новин