Історична довідка житлового масиву Сокіл

Будівництво житлового масиву розпочалось в 1980-му році. Спочатку заклали і звели частину району, яка тепер має назву Сокіл-1, а в кінці 80-х почали будувати другу частину – Сокіл-2.

Географічно район розташований на високому пагорбі над Дніпром і займає південно-східну  частину правого берегу нашого міста між ж/м Перемога і Тополя.  Свою назву, за однією з легенд, масив «Сокіл» отримав від місця-пагорба, з якого в 30-і роки минулого століття запускали планери.

Головні вулиці житлового масиву: бульвар Слави, Космічна, Космонавта Комарова.  Незважаючи на свої невеликі розміри, район має все необхідне для життя. Дві загальноосвітні школи: № 83 і  школа-інтернат № 5, ліцей з посиленою військовою підготовкою, два дитячі садки, банки, аптеки, поштові відділення, продуктовий ринок, перукарні, супермаркети. Недалеко розташувалися і два великі торгові центри – гіпермаркети «Епіцентр» і «Метро».

Житловий масив має  багатоповерхові забудови і нараховує понад 17,5тис.  мешканців. Очікуваний пасажиропотік складає 150 тис. пасажирів на місяць.

«Сокіл» віддалено розташований  від великих міських магістралей і заводів, його не псують вихлопні гази і промислові викиди, завдяки цьому повітря району чисте.

Транспортне обслуговування здійснюється автобусами загального користування та приватними автомобілями мешканців.

Будівництво тролейбусного маршруту.

Необхідність будівництва тролейбусного маршруту на ж/м Сокіл-2 з’явилася ще на початку 2000-х років. Для виконання цього завдання, планувалося побудувати тролейбусну контактну мережу по бульвару Слави, а для її електроживлення – тягову підстанцію безпосередньо на житловому масиві Сокіл. За попередніми підрахунками вартості будівництва лише підстанції становила близько 45 млн. грн., що складало досить великим навантаженням на бюджет міста.

У 2017 році, з метою економії коштів, було запропоновано нове технічне рішення, а саме  провести глибоку модернізацію найближчої підстанції, прокласти від неї силові фідери 600 V до нової тролейбусної контактної мережі безпосередньо до ж/м Сокіл.

Була обрана тягова підстанція ТП-26 на ж/м Тополя-3, яка з 1979 року вже обслуговувала тролейбусні маршрути по Запорізькому шосе і житловому масиву Тополя (№11 «ж/м Тополя-3 – Завод металовиробів»; №16 «пл. Жовтнева – ж/м Тополя-3»; №19 «ж/м Тополя-3 – вул. Каверіна»).

У найкоротші терміни, за 5 місяців (з початку квітня поточного року) були проведені роботи по модернізації тягової підстанції ТП-26 (збільшена потужність на 700 кВА, яка зараз становить 2135 кВА, модернізовані силові випрямні пристрої, встановлена сучасна система керування та сигналізації). Прокладено в траншеях чотири потужні фідерні лінії живлення контактної мережі загальною довжиною 5,8 км. Збудована тролейбусна контактна мережа довжиною 2,9 км.

Новий тролейбусний маршрут розпочинається на площі Соборна від Історичного музею і далі прямує по проспекту Гагаріна – Запорізькому шосе – вул. Панікахи – бульвару Слави до житлового масиву «Сокіл-2».  На маршруті будуть працювати тролейбуси типу АКСМ та ДНІПРО Т203, обладнані системою кондиціонування, трапом для перевезення пасажирів з інвалідністю, датчиками GPS-навігації, що дадуть змогу бачити рух тролейбусів в реальному часі. Для комфорту пасажирів, на трьох зупинках встановлені Електронні табло які відображають інформацію про час прибуття тролейбусів. Також по маршруту були оновлені усі дорожні знаки «Зупинка тролейбуса», на яких назви зупинок дублюються на англійській мові. Крім того побудовано сім сучасних нових зупинок.

Відкриття нового маршруту відбудеться  08 вересня на «День міста Дніпро». В урочистостях приймуть участь міський голова Б. А. Філатов, депутати міської ради та почесні гості. Перші водії, які будуть відкривати рух по маршруту отримають пам’ятні відзнаки від міського голови, а пасажири – подарунки від підприємства.

Показники тролейбусного маршруту №21

Протяжність маршруту 21,3 км
Час оборотного рейсу 70 -75  хв.
Кількість зупинок 41 од.
Планована кількість тролейбусів у будні 8 од.
Початок руху:     від пл. Соборна

від ж/м Сокіл-2

06:32 год.

06:00 год.

Закінчення руху: від пл. Соборна

від ж/м Сокіл-2

21:32 год.

22:07 год.

Інтервал руху:    – в години «пік»

– у між пікові та вечірні  години

9-10 хв.

17-19 хв.

Чисельність мешканців житлового масиву 17.5 тис. чол.
Прогнозований пасажиропотік на місяць 150 тис. пас.

Перелік робіт з будівництва тролейбусного маршруту №21

Роботи Виконано
Довжина збудованої ділянки від Запорізького шосе до ж/м Сокіл-2 та в зворотному напрямку 2,9 км.
Встановлено нових опор контактної мережі 70 од.
Прокладено контактного проводу (в один провід) 5,8 км.
Прокладено фідерного кабелю  в траншеях та іншого силового кабелю 5,15 км.
Модернізована  тягова підстанція ТП -26 1
Встановлено сигналізацію залізничного переїзду 1
Встановлено «Електронні табло» показники маршруту 3
Змонтовано електричних стрілок 2 од.
Збудована диспетчерська станція 1
Влаштовано нових зупинок / зупиночних  комплексів 7

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Архів новин